Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА

Доминиканската Република зафаќа две третини од Карипскиот остров Hispaniola кој го дели со Хаити. На север излегува на Атлантскиот Океан, додека на југ на Карипското Море. Претставува спој од прекрасна тропска вегетација (12% од земјата е прекриена со шума) и песочни плажи.

Земјата има тропска клима. Просечната дневна температура изнесува 28 степени, и температура на водата е 27 степени.

Одморот во Доминиканската Република е мешавина од забавниот латино дух и опуштениот карипски стил на живот. Сплет од различни култури, порцелански бел песок, нишање на палми, треперење на веселите звуци на меренге кои лебдат во воздухот и ви создаваат чувство дека се наоѓате на некој тропски дијамант. Без разлика кој хотел ќе го одберете за ваш удобен престој, нема да побегнете од прекрасните плажи, ниту пак од сонцето кое резултира со топла клима и топла вода за капење преку цела година.

Запознајте една поинаква култура...


Пакет аранжман
EUR
1SIRENIS COCOTAL BEACH RESORT 4*, Punta Cana12 ноќи /All InclusiveОд 1283
2IFA VILLAS BAVARO RESORT 4*, Punta Cana12 ноќи /All InclusiveОд 1301
3BARCELO CAPELLA BEACH 4,5*, Juan Dolio12 ноќи /All InclusiveОд 1319
4VIVA WINDHAM DOMINICUS BEACH 4,5*, Bayahibe12 ноќи /All InclusiveОд 1337

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...


  Цената на пакет аранжманот вклучува:

   - Aвионски превоз Франкфурт-Пунта Кана-Франкфурт

   - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

   - Хотел по избор

  Цената на авионски превоз:

   - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

  Напомена:

   - Плаќањето е во денарска против вредност;

   - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

   - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

   - Можност за преспивање во Франкфурт во зависност од терминот и редот на летање. 

   Можност за организирање на факултативни излети:

   - Еднодневен престој на Санто Доминго, главниот град на Доминиканската Република, а воедно и најголемиот град на Карибите.

   - Сафари низ селата на Доминиканска Република со интересни водичи кои ќе ве запознаат со локалните продукти: од рачно изработени пури, до рум, кокосово масло и чоколадо.

   - Зголемете го вашиот адреналин возејќи се на светски познатиот Zip line низ тропските шуми.


  ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


  Пребарај

  Авиобилети за сите светски дестинации

  Европа

  БАРСЕЛОНА66€
  ФРАНКФУРТ37€
  ПАРИЗ29€
  БРИСЕЛ49€
  ВИЕНА28€
  МИНХЕН55€
  АМСТЕРДАМ47€
  ИСТАНБУЛ38€
  ИЗМИР59€
  КОПЕНХАГЕН53€
  БУДИМПЕШТА64€
  БЕРЛИН73€
  РИМ40€
  ЛОНДОН52€
  ДИЗЕЛДОРФ67€

  Сад и Канада

  ЊУЈОРК399€
  ВАШИНГТОН399€
  ЧИКАГО399€
  ЛОС АНЏЕЛЕС449€
  ТОРОНТО399€
  МОНТРЕАЛ 399€
  САН ФРАНЦИСКО789€
  БОСТОН399€
  ТАМПА752€
  ЛАС ВЕГАС870€
  МАЈАМИ689€
  ПОРТЛАНД770€

  Австралија

  СИДНЕЈ580€
  МЕЛБУРН580€
  и многу повеќе дeстинации...
  *во цените не се вклучени аеродромските такси


  Лето 2021-Грција
  ПИЕРИЈА
  наем на студио за 7 ноќевања со сопствен превоз

  ПИЕРИА

  наем

  МАЈ

  ЈУНИ

  ЈУЛИ

  АВГУСТ

  СЕПТЕМВРИ

  студио/апартмани

  термин

  23

  30

  6

  13

  20

  27

  4

  11

  18

  25

  1

  8

  15

  22

  29

  5

  12

  19

  (7 ноќевања)

  ноќевања

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ELEFTERIA "B"

  STD 1/2 (2 лица)

  133

  146

  160

  167

  175

  199

  210

  224

  245

  245

  245

  245

  245

  217

  205

  180

  164

  137

  (tv, ac+)

  STD 1/2+1 (3 лица)

  141

  155

  170

  178

  186

  212

  224

  238

  259

  259

  259

  259

  259

  231

  218

  192

  175

  146

  Олимпик Бич

  APT1B 1/3+exb (4 лица)

  150

  164

  180

  189

  198

  225

  238

  252

  273

  273

  273

  273

  273

  245

  232

  204

  186

  155

   

  STD 1/2 eco (2 лица)

  126

  126

  154

  154

  154

  203

  203

  203

  238

  238

  238

  238

  238

  210

  210

  154

  154

  126

  ERATO "C"

  STD 1/2 (2 лица)

  130

  143

  157

  164

  172

  196

  207

  224

  249

  249

  249

  249

  249

  217

  205

  180

  164

  137

  (ac+)

  STD 1/2+1 (3 лица)

  154

  154

  196

  196

  196

  238

  238

  238

  287

  287

  287

  287

  287

  252

  252

  189

  189

  154

  Лептокарија

  STD 1/3+1 (4 лица)

  160

  160

  204

  204

  204

  248

  248

  248

  298

  298

  298

  298

  298

  262

  262

  197

  197

  160

   

  APT1B 2/2 eco (4 лица)

  193

  193

  240

  240

  240

  306

  306

  306

  360

  360

  360

  360

  360

  320

  320

  233

  233

  193

   

  APT1B 2/2 (4 лица)

  203

  203

  252

  252

  252

  322

  322

  322

  378

  378

  378

  378

  378

  336

  336

  245

  245

  203

  DIMA "А" (tv, ac)

  STD 1/3 (3 лица)

  184

  202

  222

  233

  244

  278

  294

  322

  357

  357

  357

  357

  357

  308

  291

  256

  233

  195

  Лептокарија

  STD 1/3+exb (4 лица)

  199

  218

  239

  250

  262

  298

  315

  343

  378

  378

  378

  378

  378

  329

  311

  273

  249

  208

  ANASTASSIOS "B" (tv, ac)

  STD 1/2+1 (3 лица)

  190

  208

  228

  239

  250

  284

  301

  329

  364

  364

  364

  364

  364

  315

  298

  262

  239

  200

  MAGGAS "B"

  APT1B 1/2+1 (3 лица)

  199

  218

  239

  250

  262

  298

  315

  343

  378

  378

  378

  378

  378

  329

  311

  273

  249

  208

  (tv, ac)

  APT1B 1/2+2 (4 лица)

  205

  225

  247

  259

  271

  308

  326

  357

  396

  396

  396

  396

  396

  343

  324

  285

  260

  217

  Неи Пори

  APT2B 2/2+1 (5 лица)

  267

  293

  322

  338

  354

  403

  427

  469

  518

  518

  518

  518

  518

  452

  427

  375

  341

  285

   

   

   

   

  Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 7 ноќевања (без превоз).      
  Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD). 
  ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ   
  За употреба на клима уред (ac+) во ELEFTERIA  и ERATO се доплатува во објектот (3-5€/на ден, каде што е достапен)
  Употребата на клима уред во DIMA, ANASTASSIOS и MAGGAS е бесплатна (каде што е достапен),   
  Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)      
  Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)    
  ** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)        
  АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ            
  Цена на повратен автобуски превоз:  35 EUR (20 EUR за дете 02 до 12 год.)      
  Автобуски превоз, места и сатница на поаѓање:   
  -Скопје,во  04:00 ч.  (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")
  - Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија) 
  - Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол") 
  - Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
  - Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
  Поаѓање од Грција:  Истиот ден попладне    
  - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.       
  - Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.    
  - Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.        
  - Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 
  ВАЖНИ НАПОМЕНИ      
  * Цените се објавени во Ценовник бр.2, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2021 година, или до објава на нов ценовкик.      
  * При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
  * Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.   
  Корисни информации     
  * Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши   по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);     
  * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.    
  * Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.  
  * Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.   Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.     
  * Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;  
  * Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.   
  Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .
   ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.          
  Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени во резервациите и во договорот за услуги.  
  Услови на плаќање    
  Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:  
  1. За резервации со рана резервација (рани попусти - EB): 
  - 10% од вредноста на резервацијата се уплатува за време на резервацијата       
  - 40% од вредноста на резервацијата ќе се плати до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;     
  - 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;      
  2. За резервации по Општа понуда - со редовни цени (освен EB и LM)       
  - 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,        
  - 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,      
  - 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;     
  3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите
  Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
  Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа
  пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).   
  Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве
  - за отказ  до 30 дена пред патувањето 30% 
  - за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%   
  - за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%  
  - за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%  
  - за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.      
  За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период,
  доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.Во случај на отказ на резервација уплатена со ваучер издаден за неискористени услуги поради епидемијата со Covid19 во 2020 година, патникот  изрично прифаќа во случај на отказ да му биде издаден нов ваучер на износот уплатен со ваучер намален за евентуалните отказни трошоци опишани во програмата и договорот за патување. 
  За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.        

  Ул. 11ти Октомври 5 (Градски Плоштад Македонија), 1000, Скопје, Македонија
  Тел: + 389 (0) 2 3216 389; www.inex.com.mk; email: inex2@t.mk

  Календар на настани

  < Настани за месец ноември 2021 >
  П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30  

  Е-Информатор