Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


СИЦИЛИЈА

  *Да ја запознаеш Сицилија е како да го запознаеш светот. Овој остров е колевка на многу стари цивилизации, единствено место полно со уметност, археолошки наоаѓалишта, историја, фолклор и природни убавини од кои застанува здивот. Разноликоста на Сицилија се гледа од архитектурата, јазикот и гастрономијата.

  *Сицилија е остров на сонцето, боженствените плажи, виното, познатата паста и вулканот Етна.*ПАКЕТ АРАНЖМАНЕУР
CataniaMediterraneo Catania 3* 7 ноќевања / појадок од 868
CaltagironeAgriturismo Vecchia Masseria 4*7 ноќевања / појадок од 826
CaltagironeNH Villa San Mauro 4*7 ноќевања / појадок од 980
Giardini NaxosSporting Baia & Villas Athena 4* 7 ноќевања / појадок од 700
TaorminaVella D'Oro 3*7 ноќевања / појадок од 773

...И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

Термини за патување: во период од јуни до септември  Во цената на аранжманот e вклученo:

  - Aвионски превоз Виена-Катанија-Виена
  - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

  - Сместување во хотел во ваш избор.

  Напомена:

  - Плаќањето е во денарска противвредност
  - Цените се променливи во зависност од терминот на патување.
  - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба

  Цената на авио билетот Скопје-Виена-Скопје изнесува од 250 eur и е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на места во авионот во момент на резервација.

  Организирање на факултативни излети:

  - Посета на вулканот Етна, највисокиот активен вулкан во Европа.
  - Запозајте се со културата на овој предел и посетете ги знаменитостите во Сиракуса чуја архитектура ќе го одземе вашиот здив.
  - Не пропуштајте да посетите некои од прекрасните ботанички градини.


  ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


  Пребарај

  Авиобилети за сите светски дестинации

  Европа

  БАРСЕЛОНА66€
  ФРАНКФУРТ53€
  ПАРИЗ47€
  БРИСЕЛ60€
  ВИЕНА66€
  МИНХЕН61€
  АМСТЕРДАМ66€
  ИСТАНБУЛ55€
  ИЗМИР69€
  КОПЕНХАГЕН69€
  БУДИМПЕШТА69€
  БЕРЛИН90€
  РИМ69€
  ЛОНДОН52€
  ДИЗЕЛДОРФ69€

  Сад и Канада

  ЊУЈОРК302€
  ВАШИНГТОН259€
  ЧИКАГО302€
  ЛОС АНЏЕЛЕС449€
  ТОРОНТО309€
  МОНТРЕАЛ 449€
  САН ФРАНЦИСКО580€
  БОСТОН399€
  ТАМПА513€
  ЛАС ВЕГАС600€
  МАЈАМИ495€
  ПОРТЛАНД456€

  Австралија

  СИДНЕЈ580€
  МЕЛБУРН580€
  и многу повеќе дистинации...
  *во цените не се вклучени аеродромски такси

  ПОНУДИ ЗА ОВОЈ МЕСЕЦ!

  • ГРАН КАНАРИЈА 7 дена/All Inclusive
  • (Hotel Paradise Costa Taurito 3,5*) од 698€
  • МЕКСИКО 14 дена/појадоk
  • (Hotel Satavento 3*) од 1.233€
  • КЕНИЈА 14 дена/појадок
  • (Hotel Diani Sea Lodge 3,5*) од 1.390
  • ТАЈЛАНД 14 дена/појадоk
  • (Ban Thai Beach Resort 4*) од 1.466€
  • КУБA 14 дена/All Inclusive
  • (Kawama Varadero 3,5*) од 1.594

  Календар на настани

  < Настани за месец јули 2014 >
  П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31  

  Е-Информатор