Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси


Лето 2021-Грција
ПИЕРИЈА
наем на студио за 7 ноќевања со сопствен превоз

ПИЕРИА

наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

23

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ELEFTERIA "B"

STD 1/2 (2 лица)

133

146

160

167

175

199

210

224

245

245

245

245

245

217

205

180

164

137

(tv, ac+)

STD 1/2+1 (3 лица)

141

155

170

178

186

212

224

238

259

259

259

259

259

231

218

192

175

146

Олимпик Бич

APT1B 1/3+exb (4 лица)

150

164

180

189

198

225

238

252

273

273

273

273

273

245

232

204

186

155

 

STD 1/2 eco (2 лица)

126

126

154

154

154

203

203

203

238

238

238

238

238

210

210

154

154

126

ERATO "C"

STD 1/2 (2 лица)

130

143

157

164

172

196

207

224

249

249

249

249

249

217

205

180

164

137

(ac+)

STD 1/2+1 (3 лица)

154

154

196

196

196

238

238

238

287

287

287

287

287

252

252

189

189

154

Лептокарија

STD 1/3+1 (4 лица)

160

160

204

204

204

248

248

248

298

298

298

298

298

262

262

197

197

160

 

APT1B 2/2 eco (4 лица)

193

193

240

240

240

306

306

306

360

360

360

360

360

320

320

233

233

193

 

APT1B 2/2 (4 лица)

203

203

252

252

252

322

322

322

378

378

378

378

378

336

336

245

245

203

DIMA "А" (tv, ac)

STD 1/3 (3 лица)

184

202

222

233

244

278

294

322

357

357

357

357

357

308

291

256

233

195

Лептокарија

STD 1/3+exb (4 лица)

199

218

239

250

262

298

315

343

378

378

378

378

378

329

311

273

249

208

ANASTASSIOS "B" (tv, ac)

STD 1/2+1 (3 лица)

190

208

228

239

250

284

301

329

364

364

364

364

364

315

298

262

239

200

MAGGAS "B"

APT1B 1/2+1 (3 лица)

199

218

239

250

262

298

315

343

378

378

378

378

378

329

311

273

249

208

(tv, ac)

APT1B 1/2+2 (4 лица)

205

225

247

259

271

308

326

357

396

396

396

396

396

343

324

285

260

217

Неи Пори

APT2B 2/2+1 (5 лица)

267

293

322

338

354

403

427

469

518

518

518

518

518

452

427

375

341

285

 

 

 

 

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 7 ноќевања (без превоз).      
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD). 
ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ   
За употреба на клима уред (ac+) во ELEFTERIA  и ERATO се доплатува во објектот (3-5€/на ден, каде што е достапен)
Употребата на клима уред во DIMA, ANASTASSIOS и MAGGAS е бесплатна (каде што е достапен),   
Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)      
Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)    
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)        
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ            
Цена на повратен автобуски превоз:  35 EUR (20 EUR за дете 02 до 12 год.)      
Автобуски превоз, места и сатница на поаѓање:   
-Скопје,во  04:00 ч.  (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")
- Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија) 
- Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол") 
- Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција:  Истиот ден попладне    
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.       
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.    
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.        
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ      
* Цените се објавени во Ценовник бр.2, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2021 година, или до објава на нов ценовкик.      
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.   
Корисни информации     
* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши   по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);     
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.    
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.  
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.   Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.     
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;  
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.   
Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .
 ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.          
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени во резервациите и во договорот за услуги.  
Услови на плаќање    
Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:  
1. За резервации со рана резервација (рани попусти - EB): 
- 10% од вредноста на резервацијата се уплатува за време на резервацијата       
- 40% од вредноста на резервацијата ќе се плати до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;     
- 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;      
2. За резервации по Општа понуда - со редовни цени (освен EB и LM)       
- 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,        
- 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,      
- 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;     
3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите
Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа
пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).   
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве
- за отказ  до 30 дена пред патувањето 30% 
- за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%   
- за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%  
- за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%  
- за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.      
За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период,
доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.Во случај на отказ на резервација уплатена со ваучер издаден за неискористени услуги поради епидемијата со Covid19 во 2020 година, патникот  изрично прифаќа во случај на отказ да му биде издаден нов ваучер на износот уплатен со ваучер намален за евентуалните отказни трошоци опишани во програмата и договорот за патување. 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.        

Ул. 11ти Октомври 5 (Градски Плоштад Македонија), 1000, Скопје, Македонија
Тел: + 389 (0) 2 3216 389; www.inex.com.mk; email: inex2@t.mk

Календар на настани

< Настани за месец ноември 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Е-Информатор